CHRUDIMSKÁ BESEDA

Široká 85
537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 660 662

Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

JAZZ VE VINÁRNĚ • VIBE FANTASY TRIO

koncert
Datum: Pondělí 29. ledna 2018 v 19:00 hodin
Místo: Vinárna v Muzeu

Jazz koncert se uskuteční ve Vinárně v Muzeu v Chrudimi v pondělí 29. ledna 2018. Uslyšíte vlastní kompozice, tak moderní pojetí standardů nejen jazzového původu.

Vibrafonista – Radek Krampl

Žák předního evropského vibrafonisty Karla Velebného, absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze a Akademie múzických umění v Praze, katedry bicích nástrojů. Aktuálně profesor Konzervatoře v Praze na oddělení bicích nástrojů, odb. ass na  Akademie múzických umění v Praze, externí pedagog na Konzervatoři Jaroslava Ježka. 

Umělecký záběr Radka Krampla je obdivuhodně široký. Od swingu přes mainstream, blues a latin až k funky a v neposlední řadě soudobé vážné hudbě. Jeho nápaditá a osobitá sóla lze nalézt na nahrávkách Jany Koubkové i Swing Quintetu Praha, bluesového ASPM Jana Spáleného, big bandu Milana Svobody ale i na debutové desce funky kapely Monkey Bussines, posledním CD Mira Žbirky nebo naopak na kompilaci soudobých českých skladatelů Percussion Plus ve skladbě Marka Kopelenta. Svatopluk Havelka mu dedikoval svou skladbu 312 Azusa Street L.A. pro marimbu a vibrafon.

Kromě českých a slovenských klubů, televize, rozhlasu a festivalů vystupoval také v Belgii, Bulharsku,Číně, Francii, Litvě, Maďarsku, Mongolsku, Německu, Rakousku, Rusku, Španělsku, Velké Británii. Vedle jazzu se věnuje soudobé vážné hudbě (spolupráce se souborem Mondschein, s americkou percussionistkou Amy Lynn Barber, se Stamicovým kvartetem) a pedagogické činnosti (autor etud pro melodicke bicí nástroje).

Vít Švec – kontrabas 

Absolvent Státní konzervatoře v Praze, ve třídě prof. F.Pošty, účastník letních jazzových kurzů v maďarské Tatabanyi. Zakládající člen Orchestru ‘85, pozdějšího Transjazzu (LP “Jazzmagma” 1986). Hrál v Big Bandu Národního divadla, později v orchestru Činohry Národního divadla, angažmá ve Filmovém symfonickém orchestru. Dlouholetý spoluhráč trumpetisty Michala Gery (LP “Fata morgana” 1986, CD “Magomania” 1994, "Jazz na Hradě" 2006). V roce 1994 spoluzakládá skupinu Jazz Unity (CD “Soul Eyes”  1996 a “My Foolish Heart” 1999).

Spolupracoval se zpěvačkou Janou Koubkovou ( CD „Madona z roští“ 2002 a "Live In Jazz Club" 2005)  a s Radkem Kramplem ve skupině Vibe Fantasy, a mnoha dalšími seskupeními v oblasti jazzové, ale i vážné hudby. V současné době hraje také v sextetu Jana Hály "Limited Edition" a ve skupině "Agharta Gang" se Štěpánem Markovičem.

Jan Linhart – bicí nástroje

Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze - obor bicí nástroje u prof.Vladimíra Žižky (1998) a druhý hlavní obor klavír u prof.Ladislava Brábka a prof.Jiřího Růžičky (2000). 

V současné době je stálým členem The Swings (CD Java Jive a Já bych si rád najal dům), Petr Hanzlík Quintet (CD Day Dream),  Pražského jazzového sexteta (CD Cronica Domus Sarensis) a Vit Švec Tria (CD Keporkak). Od roku 2006 pravidelně spolupracuje s Velebandem a v lednu 2008 odehrál sérii koncertů s klavíristou Johnem Serrym. Mimo to se příležitostně účastní celé řady projektů a to nejen v oblasti jazzové hudby (např. s Michelem Montanarem, Emilem Mangelsdorfem, www.band.cz  s Tony Lakatosem ), natáčí scénickou a filmovou hudbu (Želary – 2003, Swingtime - 2006), pravidelně hraje na mezinárodních jazzových festivalech (Frankfurt nad Mohanem,Kišiněv, Hradec Králové,  Karlovy Vary, Přerov …).

Od roku 2000 vyučuje na Konzervatoři Jaroslava Ježka hru na klavír a na bicí nástroje. 

Fotogalerie