CHRUDIMSKÁ BESEDA

Široká 85
537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 660 662

Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Jazz ve vinárně • The MUH trio

koncert
Datum: Pondělí 5. března 2018 v 19:00 hodin
Místo: Vinárna v Muzeu

UKÁZKA - VIDEO JE Z ÚSPĚŠNÉHO KONCERTU V ŘÍJNU 2016 NA JAZZ FESTIVALU V PRAZE.

TOTO TRIO TVOŘÍ VYNIKAJÍCÍ ITALSKÝ PIANISTA ROBERTO MAGRIS , JEDEN Z NEJLEPŠÍCH EVROPSKÝCH KONTRABASISTŮ FRANTIŠEK UHLÍŘ A ČESKÁ BUBENICKÁ LEGENDA HRÁČ JAROMÍR HELEŠIC.

Program tria se skládá ze známých jazzových standardů a originálních skladeb (Magris, Uhlíř).

ROBERTO MAGRI narozen v Terstu (Itálie) v roce 1959, kde začal v 70 letech minulého století svoji kariéru jazzového pianisty. Od té doby Roberto Magris nahrál 27 alb a koncertoval v 41 zemích v Evropě, Americe, Asii, Africe a Austrálii. Účinkoval na jazzových festivalech a v jazzových klubech po celém světě. (Catalina Jazz Club v Hollywoodu, The Blue Room v Kansas City, The Jazz Bakery v Los Angeles, Porgy & Bess ve Vídni, Unterfahrt v Mnichově, Aghartě , Reduta a Jazz Dock v Praze, Muniak- v Krakově, Jazz Club Gajo v Lublani, Half Note v Aténách, Nardis v Istanbulu, Bennetts Lane v Melbourne, Thelonious a Notorious, Buenos Aires, Montreal Jazz Festival, San Sebastian Jazz Festival, Ocho Rios Jamaica, Summer Jazz Krakow, Atlantic Jazz Festival Halifax, Galway Jazz Festival, Jazz v Moskvě Hermitage, Jazzkaar Tallinnu, Ekvádoru Jazz, Jazz en Lima atd).

V letech 1998 a 2002 byl Roberto Magris hudebním ředitelem "Euro Plane Orchestra"v Terstu. Během této doby nahrál s touto skupinou 3 CD pro italské jazzové vydavatelství "Sole Note".

Od roku 2006 se jeho hudební aktivity přesunují do USA, kde se stal hudebním ředitelem a prominentním hudebníkem "JMood Records“ jazzového vydavatelství v Kansas City. Pro "JMood" natočil Roberto Magris do těchto dnů 12CD jazzovými legendami, jako je basista Art Davis (John Coltrane), Albert "Tootie" Heath, Idris Muhammad, Sam Reed a dalšími významnými.ameriskými hudebníky. www.jmoodrecords.com

FRANTIŠEK UHLÍŘ - absolvent  konzervatoře v Brně.(1965-1971) Dlouhá léta byl členem skupiny SHQ Karla Velebného, Baroque Jazz Q a skupin pianisty E. Viklického. V roce 1987 založil vlastní skupinu „FUT -František Uhlíř Team.“

Rejstřík jeho četných aktivit zahrnuje i spolupráci s různými mezinárodními skupinami a sólisty (East- West Connection, Czech - Norwegian Band, Europlane Orchestra, D.Weckl, B.Moses, P.Woods, S.Costanzo, J.Newman, T.Curson, B.Bailey,P.Wilson, S.Nistico, S.Hamilton, S.Robinson, S.Wilkins, D.Goykovich, C.Stötter, W.Lackerschmied, W.Haffner, B.Dennerlein, P.Catherine, S.Houben, B.Castelluci, R.Magris,G. Centis, D.Jurkovic, A.Riel, P.Mikkelborg,). 

Účinkoval na koncertech a festivalech v těchto zemích:(Německo, Norsko, Dánsko, Holandsko, Belgie, Španělsko, Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Maďarsko, Polsko, Rusko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko, Kypr, Izrael, USA, Kanada, Vietnam, Japonsko).

Nahrál vice než 25 CD jako „sideman“ a vydal 2 autorský CD (Basssaga, Frantisek Uhlir Team  feat.C.Stötter)  3 CD s triem JUH-- Jurkovič +Uhlir + Helesic  ( Live 2002,  Frantisek Uhlir Trio feat.D.Goykovich 2006, Maybe Later  2008 ArtaRecords) 2 CD s koncertů „Jazz na Hradě“ (Bass Session 2009, František Uhlíř 60 2011-Multisonic) Double CD Bass Devotion- Basssaga 2010 -Multisonic a Trio WUH´-Live at Jazzinec 2014). www.fut.zde.cz                                                                                           

JAROMÍR HELEŠIC vyrůstal na jižní Moravě v Mikulčicích. Od konce 60 let žije v Praze, kde působil v různých jazzových formacích (Jazz Half Sextet, Jazz Nova) než zakotvil ve skupině kontrabasisty L.Hulana Jazz Sanatorium.V 70 letech se stal Jaromír Helešic jedním z nejlepších a nejžádanějších hráčů na bicí nástroje u nás (Impuls, Energit L. Andršta, Jazz Q M.Kratochvíla, Pražský Big Band, Milan Svoboda Q, R.Dašek Trio). Jaromír Helešic vystupoval s různými hudebními projekty po celé Evropě, v USA a v Indii.