CHRUDIMSKÁ BESEDA

Široká 85
537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 660 662

Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Černá madona

Jarní předplatné 2018 DS J. N. Štěpánka
Datum: Neděle 25. února 2018 v 19:00 hodin
Místo: Divadlo Karla Pippicha

Jarní předplatné 2018 Divadelního spolku J. N. Štěpánka

ČERNÁ MADONA 

Premiéra. V důsledku dramatických událostí se on a ona ocitnou sami na malé parní lodi kdesi v africké divočině. On je svérázný říční lodník, převážející po řece poštu a zásoby. K životu mu stačí džin a nikým nerušený klid na své lodi. Ona je upjatá misionářka, pomáhající šířit víru a vzdělání v misijní stanici v pralese. Její vůle a odhodlání jsou vedeny odpovědností k vlasti a touhou pomstít smrt bratra. K zamýšlenému nebezpečnému činu potřebuje jeho loď. Z ní přitom není úniku…Domluví se ti dva a pokusí se o téměř nemožné?Režie: Jan Slezák. Uvádí DS J. N. Štěpánka Chrudim.

Neděle 25. února v 19 hodin

Divadlo Karla Pippicha

ROK NA VSI 

Románová kronika bratří Mrštíků, která popisuje události ve fiktivní moravské vesničce během jednoho roku v posledním desetiletí 19. století. Na pozadí zvyků, svátků a tradic prožívají obyvatelé Habrůvky svoje komické, dojemné i kruté osudy. Režie: Jan Sklenář. Uvádí DS Vrchlický, Jaroměř.

Neděle 25. března v 19 hodin

Divadlo Karla Pippicha

BOJ O LUCERNU 

Premiéra. V komedii na motivy slavné báchorky Aloise Jiráska se setkáte se všemi postavami tradičního dramatu – mlynářem s povinností sloužit vrchnosti, jeho schovankou Haničkou, pohledným učitelským mládencem, vodníky i paní kněžnou. Ale nenechte se klamat. Tentokrát je všechno tak trochu jinak. Pokusíme se polechtat Vaše bránice. Nevěříte? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!!! Režie: Martin Šíma. Uvádí DS J. N. Štěpánka Chrudim.

Neděle 22. dubna v 19 hodin

Divadlo Karla Pippicha

CANTERVILLE STORY

Derniéra oblíbené komedie. Nesmrtelný příběh, který si svou jemnou ironií a suchým humorem získal srdce již mnoha generací diváků. Poněkud netradiční ztvárnění klasické předlohy ukáže, že zdánlivě výhodná koupě nemovitosti může přinést řadu problémů. Režie: Karel Bříza. Uvádí DS J. N. Štěpánka Chrudim.

Čtvrtek 10. května v 19 hodin

Divadlo Karla Pippicha

 

Cena předplatného: 420 Kč (prodej a rezervace v pokladně Divadla Karla Pippicha, tel 603 881 003). 

Činnost DS Jana Nepomuka Štěpánka Chrudim finančně podporuje město Chrudim.