CHRUDIMSKÁ BESEDA

Široká 85
537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 660 662

Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

JAZZ VE VINÁRNĚ • JIŘÍ ŠIMEK TRIO

koncert
Datum: Středa 18. dubna 2018 v 19:00 hodin
Místo: Vinárna v Muzeu

Jiří Šimek Trio je projekt kytaristy a skladatele Jiřího Šimka, který ve své tvorbě a hře odráží jak vlivy jazzu a jazzrocku, tak i elektronické hudby.

Mimo svých skladeb předělává do osobitého pojetí i skladby známých kapel, jako jsou Depeche Mode, Radiohead, Nirvana ...

Spolu s basistou Rasťo Uhríkem a bubeníkem Dano Šoltisem zaujmou svojí energií a hudební vyzrálostí.

JIŘÍ ŠIMEK - KYTARY 

Kytarista a skladatel, narodil se v Karlových Varech v roce 1976. Na kytaru začal hrát ve svých 15 letech na studiích v Plzni. Po skončení střední školy začal hrát v plzeňském divadle J. K. Tyla a spolu se saxofonistou Marcelem Bártou hráli ve skupině Expressions. Po příchodu do Prahy studuje dva roky na Konzervatoři Jaroslava Ježka a spoluzakládá kapelu Muff, začíná také vystupovat s Kontrabandem Milana Svobody. Kolem roku 2002 se stává členem kapely Soil se kterou poté natočil dvě desky In Fields a Looking Back. Je u vzniku kapely NUO (Nuselský Umělecký Orchestr) se kterým natočil alba Multimusic Minibigband a Dixie and the gang. Příležitostně se také učastní několika hudebních projektů,jako např. koncert s Marií Schnider v Rudolfinu nebo koncertni turne s ekvadorskou zpěvačkou Andreou Ruil-Barozola. V roce 2009 zakládá svoje vlastní trio, se kterým hraje jak svoje vlastní skladby, tak i přearanžované písničky od Radiohead, Depeche Mode nebo Nirvany... Kromě svého tria působí v současné době v kapelách Muff,Bucinatores orchestra,Jakub Doležal Quartet,Downloud,Yvone Sanchez,Skeptemistic. Pracuje také jako hudební režisér v Českém rozhlase na stanici Vltava.

Dano Šoltis: bicí

Jan Jakubec: bass

Fotogalerie