CHRUDIMSKÁ BESEDA

Široká 85
537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 660 662

Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Rybí jarmark ve stylu C. a k.

Datum: Sobota 20. října 2018 v 09:00 hodin
Místo: Resselovo náměstí

Rybí jarmark se uskuteční od 9 do 12 hodin na Resselově náměstí.

Ryby a rybí speciality (rybí polévka, smažený kapr, pečený pstruh, ...). Přijďte ochutnat.

Můžete se těšit i na candáta na provensálském koření nebo lososa na másle, uzená lososová bříška nebo uzenou makrelu.

Hudební seskupení „Josef Švejk & C.a k. ŠRAML“ Písničky Rakouska-Uherska, vojenské písně I. světové války, staropražské kuplety, šlágry českých hospod i písničky Karla Hašlera.

DÍLNA PRO DĚTI bude plná rybiček

Josef Švejk & C.a k. ŠRAML

Hudební seskupení „ŠVEJK c.k.ŠRAML“, působí již od roku 2000 jak na scénách v Čechách a na Moravě, tak i v zahraničí. Koncertně vystoupili v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku, v Rakousku, v Německu, v Chorvatsku... zkrátka všude tam, kde měli co do činění s Rakousko-Uherskou monarchií.

Postava Josefa Švejka je skutečnou celebritou!! Znají ho nejen v celé Evropě, ale je oblíbenou postavou i v Asii - v Číně, Kazachstánu, Tatarstánu a díky Čechoameričanům i v USA a Kanadě. Haškův román byl totiž přeložen do 57 jazyků. Švejk má dokonce i několik bronzových soch. Dvě v Polsku, jednu na Slovensku, na Ukrajině a dokonce v ruském Petrohradě.

Přijďte si užít vtipnou zábavu, profesionální interpretaci nejen české muziky, ale i skladby světových autorů, které se hrály v době R-U monarchie. Všichni členové seskupení jsou profesionální hudebníci a jsou oblečeni do naprosto přesných uniforem Rakousko-Uherské armády.

Fotogalerie