CHRUDIMSKÁ BESEDA

Široká 85
537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 660 662

Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Záhadná a drsná Namibie • MOTANI

cestopisná přednáška
Datum: Čtvrtek 8. února 2018 v 18:00 hodin
Místo: Městské kino Chrudim

Jedinečná fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI napříč tajemnou Namíbií. O nádherné červené písečné poušti, nebezpečném Pobřeží koster, afrických zvířatech, prapodivných rostlinách a zajímavých afrických kmenech. Protkáno spoustou veselých i napínavých příběhů.

NAMIBIE NIKOMU chyby neodpouští aneb PŘÍLIŠ MNOHO DOBRODRUŽSTVÍ v zemi, kde prý nic není

POBŘEŽÍ KOSTER, DIAMANTY A ČERVENÍ ČERNOŠI 

Na naší další cestě se vydáme opět do své milované Afriky. Po patnácti letech se vracíme do úchvatné a záhadné Namibie, kde začalo naše vůbec první AFRICKÉ DOBRODRUŽSTVÍ.

Jako první se spolu vydáme do NAMIBSKÉ POUŠTĚ, nejstarší pouště na světě, kde budeme objevovat prapodivné pouštní rostliny a nesmírně zajímavá zvířata. Spatříme DUHOVĚ PRŮHLEDNÉ GEKONY, hbité ještěrky, vzácné chameleony, bílého tančícího pavouka i černé brouky i POUŠTNÍ ZMIJI. Podrobně se podíváme na pichlavé rostliny nara, pouštní rostlinu WELWITSCHII PODIVNOU a ohromné STROMOVÉ ALOE.

Mlhavé namibské pobřeží rozveselí obrovská hejna růžových plameňáků a bílí pelikáni. Velmi veselé chvíle si užijeme MEZI ZVĚDAVÝMI LACHTANY.
Poté se vydáme zkoumat obávané a pusté POBŘEŽÍ KOSTER, kde ztroskotalo na šest set lodí. Na ztroskotanou posádku dříve čekala JISTÁ SMRT, neboť dál do vnitrozemí není nic než trýznivé sucho, spalující slunce a vyprahlá poušť.
Cestou směrem na jih uvidíme hbité DAMANY a modré ještěrky. Budeme hledat divoké koně, kteří se naučili žít v nehostinné vyprahlé poušti.

Prozkoumáme oblast, kde se těží diamanty, důkladně prolezeme staré OPUŠTĚNÉ DIAMANTOVÉ MĚSTO. Naše stopy v písku pak nadobro zavane silná PÍSEČNÁ BOUŘE.

Poté se vydáme obdivovat svět afrických zvířat. V křoví se objeví plachý vzácný NOSOROŽEC. Zatímco budou mangusty hledat svou kořist, PŘEPADNOU OPICE NÁŠ KEMP.

Vydáme se hledat TAJEMNÉ POUŠTNÍ SLONY. Nahlédneme také do pradávných dějin země. Dostaneme se do velmi blízkého a nadmíru srdečného kontaktu s nejrůznějšími namibijskými kmeny. Nejzajímavějšími budou kmeny Herero a Damara. Hlavně nás pak bude zajímat KMEN HIMBA, kde se ženy celý život nemyjí a své tělo natírají voňavou červenou hlinkou rozetřenou s tukem. Zastavíme se také ve městě, kde žijí míšenci bastardové. Odvážíme se vkročit i do CHUDINSKÉ ČTVRTĚ na okraji města Swakopmund.

Poté budeme pokračovat do NÁRODNÍHO PARKU ETOSHA, kde si jako milovníci zvířat přijdeme opravdu na své. Jaká další zvířata uvidíme a jaké další příběhy nás čekají, se nechejme překvapit. Zažijeme další nespočetná dobrodružství.