CHRUDIMSKÁ BESEDA

Široká 85
537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 660 662

Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

JAZZ VE VINÁRNĚ • LADY I TRIO

koncert
Datum: Středa 21. února 2018 v 19:00 hodin
Místo: Vinárna v Muzeu

„Lady Ivana“ přichází s projektem LADY I TRIO. Excelentní osobitý bluesový kytarista Miloš Svoboda. Baskytarista Miroslav Vorlíček, který se podílel na vlastní tvorbě kapely. Zpěvačka a hráčka na foukací harmoniku Ivana Novotná „Lady I“

 

Bluesová  skupina  „Lady  I“  vznikla  v  roce  1995,  po  rozpadu  BLUES  BUJÓNu.  Hlavní postavou byla a je zpěvačka a hráčka na foukací harmoniku Ivana Novotná (Lady I = Lady Ivana),  v Česku  známá  pod  přezdívkou  „ERŽIKA“. 

Další  významnou  tváří  byl  excelentní bluesový  kytarista  Milan  Špaček.  Skvělou  rytmiku  tvořil  baskytarista  Miroslav  Vorlíček, který se také nejvíce podílel na vlastní tvorbě kapely. Post bubeníka se několikrát změnil až v něm na řadu let zahnízdil Luboš Hnát. V následujících letech skupina slavila velké úspěchy hlavně v Německu, kde absolvovala mnoho klubových vystoupení, hrála na četných openair festivalech a podnikla turné s americkým bluesmanem Carey Bellem. Úspěchy slavila také na prestižních  blues  festivalech:  Blues  Fashung  Apolda,  Dresdner  Blues  Festival,  Hungarian Blues Festival, Paks, Blues Alive Šumperk a mnoho dalších. V roce 1997 zvítězila v soutěži amatérských  bluesových  kapel,  vypsané  managementem  B.  B.  Kinga,  u  příležitosti  jeho pražského koncertu. V roce 2000 vystoupila spolu s B. B. Kingem ve Zlíně na Golem Blues Festu. V Čechách dělala předskokana takovým hvězdám jako Duke Robillard či Laco Deczi &  Celula  New  York.  Kapela  vystupovala  4  x  jako  host  na  mezinárodním  festivalu  v Šumperku. V této  sestavě  skupina  úspěšně  působila  téměř  15  let  a  koncertovala  po  celé Evropě.  Po  dlouhé  těžké  nemoci  odešel  v roce  2013  do  bluesového  nebe  kytarista  Milan Špaček a Lady I se na několik let odmlčela.

Nyní se vrací „Lady Ivana “ na podia s projektem „Lady  I  Trio  –  Acoustic“,  s komornějším  zvukem,  ale  pořád  plná  energie.  K  pevnému  "lejďáckému" základu se přidal excelentní osobitý bluesový kytarista Miloš Svoboda, mimo jiné,  leader M.  J.  &  The  Electric  Blue,  držitel  ceny  diváků  (Guitar  Festival  1999),  člen německého  Paddy´s  Blues  Bandu a  příležitostný  spoluhráč Tonyho  Ackermana.  Kapela v tomto obsazení a s novou tvůrčí energií se vrací na česká a zahraniční pódia. 

Fotogalerie