CHRUDIMSKÁ BESEDA

Široká 85
537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 660 662

Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Swingové odpoledne

Datum: Sobota 28. dubna 2018 v 14:00 hodin
Místo: Klášterní zahrady

Festival „Athény východních Čech 2018“

TANEČNÍ A DECHOVÝ ORCHESTR ZUŠ CHRUDIM

Byl založen roku 1995 při ZUŠ Chrudim v počtu šesti muzikantů. V následujících letech se rozrostl do současné podoby. Součástí orchestru je i dívčí vokální kvinteto.

V minulosti se orchestr účastnil mnoha přehlídek, jak dechové, tak swingové hudby a to nejen v České republice. Svoji školu a město reprezentoval v Holandsku, Německu, Itálii, Polsku, ve Francii a Španělsku. Taktéž se účastnil několika soutěží mládežnických orchestrů, kde obsazoval přední příčky. Velkým úspěchem byla účast a následné natáčení v rozhlasové soutěži Concerto Bohemia, pořádané Českým rozhlasem Praha. Koncert vítězů se konal v Praze na Žofíně a přenášel ho přímým přenosem Český rozhlas a Česká televize.

Orchestr řídí: vedoucí orchestru - Jaroslav Vašíček a ředitel školy – Karel Kincl

BIG BAND ZUŠ VYSOKÉ MÝTO

Big Band základní umělecké školy byl založen v roce 2004. Repertoár je pestrý, především swing, dále jazz i pop. Mezi oblíbené patří skladby Glenna Millera, Jaroslava Ježka, melodie Henry Warena a dalších. Big Band vede pan učitel Jaroslav Prudič.

ZATRESTBAND

Tento orchestr Tančírny Třešť je tu pro Vás pro všechny, kdo máte rádi swing, radost až do rána, tanec, saxofony, trombony, trumpety, no prostě vše, co jde spojit se slovy jazzband, big band, tančírna, gala večer, ... 

Pořádá Chrudimská beseda za finanční podpory Pardubického kraje. 

Vstup volný

Fotogalerie