CHRUDIMSKÁ BESEDA

Široká 85
537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 660 662

Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Český Zpěváček 2018

Datum: Sobota 12. května 2018 v 14:00 hodin
Místo: Velký sál Muzea

Jak společně prozpívat celou sobotu ... aneb finále soutěže Český Zpěváček poprvé v Chrudimi.

V sobotu 12. května rozezní Velký sál Muzea v Chrudimi dětské hlásky zpěvem lidových písní. Mladí interpreti z celé republiky přijedou soutěžit o titul Český Zpěváček 2018.

Každoroční vysoká účast dětských zpěváků lidové písně v soutěži na celostátní úrovni motivuje učitele, vedoucí pěveckých těles, rodiče, ale i organizátory soutěže k uspořádání dalšího ročníku. Akce se těší pozornosti po celé republice.

„Přihlásit se může každý Zpěváček ve věku 3 – 18 let. Postupová kategorie probíhá na celostátní úrovni pro děti 10 až 15 leté, účast je opravdu vysoká. Z každého regionu přijedou 2 – 3 děti,“ říká Radka Ehrenbergerová, jedna z organizátorek soutěže. Letos poprvé ve více než dvacetileté historii soutěže uvítáme v Chrudimi finále českého kola. Odsud děti postupují do národního klání a dále mají pozvánku k účinkování na největším festivalu v Čechách - ve Strážnici.

Soutěž probíhá pod záštitou Martina Netolického, hejtmana Pardubického kraje a starosty Města Chrudimě – Petra Řezníčka, za podpory Pardubického kraje, Chrudimského deníku, Českého rozhlasu Pardubice, Stálé komise Senátu pro obnovu venkova, spolků MAS Chrudimsko, MAS Hlinecko, Chrudimské besedy, městského kulturního střediska a Centra osobní rovnováhy.

Fotogalerie