CHRUDIMSKÁ BESEDA

Široká 85
537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 660 662

Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

KALLIOPE TRIO PRAGUE

Chrudimské hudební pátky – podzim 2018
Datum: Středa 19. září 2018 v 19:00 hodin
Místo: Velký sál Muzea

Chrudimské hudební pátky – podzim 2018

Markéta Vokáčová – housle, Jan Zemen – violoncello, Alena Grešlová – klavír.

V programu: J. Suk, B. Martinů, E. Bloch a D. Šostakovič.

Trio bylo založeno v roce 2011 na půdě pražské HAMU. Všichni jeho členové jsou laureáty mezinárodních soutěží a mají za sebou řadu zkušeností sólistických i z komorních ansámblů.

Od svého založení soubor spolupracuje s Guarneri triem Prague (I. Klánský, Č. Pavlík, M. Jerie), pod jehož vedením se několikrát účastnil mistrovských kurzů v Bad Saulgau v Německu. Vedle toho spolupracuje s osobnostmi jako je J. Panocha, L. Čepický a M. Petráš. 

V r. 2014 se trio představilo českému publiku debutovým koncertem na hudebním festivalu Pražské jaro a zaznamenalo dva výrazné soutěžní úspěchy: 2. cenu na Mezinárodní soutěži A. Dvořáka a 1. cenu na Soutěži Nadace B. Martinů, kde rovněž získalo cenu Českého spolku pro komorní hudbu při ČF.

K dalším soutěžním úspěchům patří 3. cena a ocenění za nejlepší provedení W.A.Mozarta na mezinárodní soutěži komorní hudby J. Brahmse v polském Gdansku 2015 a v roce 2016 Laureátský titul na Johannes Brahms chamber music competition v rakouském Poertschachu.

V posledních dvou sezónách se trio vedle komorních koncertů věnovalo i sólové spolupráci s orchestry a to konkrétně s Karlovarským symfonickým orchestrem pod taktovkou Jana Kučery a Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské Lázně s dirigentem Janem Mikolášem.

V letošním roce zakončili studium komorní hry ve třídě prof. Ivana Klánského a prof. Leoše Čepického na pražské HAMU absolventským koncertem v rámci festivalu Dny Bohuslava Martinů. Uvedli zde spolu s orchestrem AKS pod taktovkou dirigenta Leoše Svárovského světovou premiéru Trojkoncertu předního českého skladatele Ondřeje Kukala, který Trojkoncert pro housle, violoncello, klavír a symfonický orchestr „Boj o radost“ op.50 pro KalliopeTrio Prague zkomponoval a věnoval mu jej.

832. chrudimský hudební večer

Chrudimské hudební večery - cena předplatného 1.460 Kč.