CHRUDIMSKÁ BESEDA

Široká 85
537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 660 662

Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

JAZZ VE VINÁRNĚ • CLASSIC GOES JAZZ • Uhlíř, Schönová, Vitoch

koncert
Datum: Úterý 23. října 2018 v 19:00 hodin
Místo: Vinárna v Muzeu

Classic Goes Jazz • Trio Pavly Schönové

Tuto skupinu hudebníků založila Pavla Schönová v roce 2001 proto, aby mohla využívat klasické i jazzové prvky, které jsou navzájem inspirativní. Genialita klasické hudby s hravostí a improvizací jazzu dává těmto výborným a všestranným hudebníkům větší prostor k uměleckému vyjadřování.

Jako host vystoupí saxofonista David Vrobel, sólista orchestru Semafor

Pavla Schönová

Absolventka Konzervatoře v Ostravě, Brně a jazzové Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Klavír dále studovala u Emila Viklického na letních jazzových dílnách a v neposlední řadě na kurzu Berklee College of Music.

V roce 1995 založila vlastní jazzový kvintet „Return to Silence“, hraje s mnoha vynikajícími hudebníky v pražských klubech a na jazzových festivalech. Do povědomí širší veřejnosti se zapsala řadou klubových vystoupení, účinkováním v České televizi, spoluprací na scénické hudbě v Českém rozhlase a v pražském divadle poezie Viola.

František Uhlíř

Absolvent Konzervatoře v Brně, leader vlastní skupiny F.U.T. Je označován za pokračovatele české kontrabasové školy (G.Mraz, V.Vitouš). Je to kontrabasista mezinárodního formátu, hrává se zahraničními skupinami a hudebníky, skládá a aranžuje jazzovou muziku.

Milan Vitoch

Je jedním z nejosobitějších hráčů na bicí nástroje. Je velmi citlivý a je znám svou velkou energičností. Má dlouholetou praxi ve skupinách různých  žánrů (Jazz Q J.Stivína, Jazz Cellula Laco Decziho, SHQ Karla Velebného, F.U.T., Baroque Jazz Quartet).

REPERTOÁR:

Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Issac Albéniz, Manuel de Falla, Leoš Janáček, Luboš Fišer, Miles Davis, Charley Parker, Telonius Monk, Sonny Rollins, vlastní skladby a další.