CHRUDIMSKÁ BESEDA

Široká 85
537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 660 662

Spustili jsme web Chrudim dnes - rozcestník chrudimské kultury.

Kouzlo patchworku

výstava
Datum: Pondělí 3. prosince 2018 v 10:00 hodin
Místo: Výstavní síň Chrudim v Divadle Karla Pippicha

Výstava bude otevřena od pondělí 3. do pátku 21. prosince 2018.

Členky volného sdružení Chrpa patchwork klubu Chrudim Pardubice ve spolupráci s Chrudimskou besedou připravily výstavu nazvanou Kouzlo patchworku.

Výsledky své tvorby zde představí opět po třech letech členky klubu. K vidění budou nejen patchworkové práce, ale i další tvorba - tašky, kabelky, oděvní a bytové doplňky a hračky.

Pro ty, kteří nevědí, co je patchwork existuje jednoduché následující vysvětlení, které často budí na tvářích úsměv. To se prostě koupí bavlněné látky, rozstříhají se na malé kousky, které se potom zase sešijí. Proč? Protože se tak vytváří zajímavé ornamenty a struktury tvarem i barvami a protože nás to baví. Patchwork není žádná nová textilní technika, ale má kořeny v dávné minulosti nejen na našem kontinentě. Tato technika je stále populární po celém světě a v současné době se jí zabývají tisíce převážně žen a  konají se zajímavé výstavy. Vznikají také společné lokální i mezinárodní tématické projekty. Některé členky chrudimského klubu se těchto projektů účastní a výsledky jejich práce je možné vidět na výstavě.

Ve výstavě lze i vybrané exponáty zakoupit a třeba i maličkostí udělat někomu radost. V předvánočním čase to budou právě drobnosti s vánoční tématikou.